Subtitles

Systém rozhrania k inteligentému archívu audiovizuálnych dát.

Táto webová stránka je súčasťou diplomovej práce, venovanej návrhu a realizácii systému rozhrania k inteligentnému archívu audiovizuálnych dát.

Systém slúži na spracovanie a predprípravu audiovizuálnych dokumentov vložených do webového rozhrania systému, pričom tieto médiá majú byť predspracované a následne zaslané do systému automatického rozpoznania reči. Systém automatického rozpoznania reči je na serveri katedry elektroniky a multimediálnych telekomunikácií, fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Následne je potrebné spracovanie textového výstupu rozpoznania reči, ktorý môže mať rôzne výstupy. Z nich je vytváraná textová anotácia videa, čiže titulky a audio vizuálne dokumenty sú spolu s titulkami zobrazované vo webovom rozhraní s neskoršie popísanými funkcionalitami, pričom hlavná je kontextové vyhľadávanie v audio vizuálnych dokumentoch.

Vytvoril Ing. Tomáš Koctúr ako súčasť výskumu na Katedre elektroniky a multimediálnych telekomunikácií, Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach.

Copyright 2013-2014 by Tomáš Koctúr. All Rights Reserved.